Viipurin Lauluveikkojen seniorikerho Konkarit koostuu kuoron laulajajäsenistä jotka nauttivat laulamisen riemusta hieman kevymmällä harjoitus- ja esiintymistahdilla.
Konkarit kokoontuu kuukauden ensimmäisenä tiistaina klo 17.00 Ravintola Laulumiehissä

IMG 0189 Psalmi muokannut

KERHOILTA-KUTSU

Tiistaina 06.02.2018 pidetään kerhoilta teemalla Amerikan muisteloita avec tilaisuus. Pentti Auersalo esittelee kuvakokoelmansa matkalta. Lisäksi hän pyytää muilta matkalla olleilta kuvia, joista hän tekee aineiston. Esityksen kesto n.1h.
 
Todettiin, että alkuperäisen suunnitelman mukainen karonkka 06.03.2018 Suomenlinnaan peruuntui. Päätettiin sen sijaan pitää normaali kerhoilta. Kerhomestari on varannut tilan.
 
Todettiin että, sääntömääräinen kevätkokous pidetään toimintasuunnitelman mukaisesti 03.04.2018. Silloin ei muuta ohjelmaa.
 
Todettiin että, toimintasuunnitelmassa ollutta kevätretkeä 08.05.2018 Alkon Rajamäen museoon ei käytännön syistä voida toteuttaa.  Viljasalo kertoi että, tutustumisen ko kohteeseen voisi tehdä pienemmillä ryhmillä kukin omilla kustannuksillaan. Kerhomestari  voi olla yhdyshenkilönä halukkaille, hän myös informoi asiasta konkareille. Kerhomestari toi myös esiin lukkareiden ehdotuksen kevätmatinean järjestämisestä ko päivänä.
 
Keskusteltiin ja päätettiin, että Konkarit järjestävät 08.05.2018 klo 17.00 kevätmatinean, ns,” iloinen musiikkitapahtuma”. Lukkari R Söderlund piti puheenvuoron alustavata ohjelmarungosta.Ohjelmamaksuksi sovittiin 5,00€. Meny ”kevyt kenttälounas” avec tilaisus. Tilaisuuteen kutsutaan myös pääkuoro. Kerhomestari on  varannut tilat Ravintola Laulumiehistä.
 

Konkarien yhteystietoja:

PUHEMIES
Pentti Mälkki, puh. 09 3215 049, email: pentti.malkki<>fonet.fi

VARAPUHEMIES
Risto Rahkonen, puh. 0400 746 212, email; risto.rahkonen<>gmail.com

KASÖÖRI
Hannu Korhonen, puh.0400-433 277, email: hannu.korhonen01<>saunalahti.fi

KERHOMESTARI
Pertti Viljasalo, puh. 0400-604 999, email: pertti.viljasalo<>gmail.com

KIRJURI
Terho Pursiainen puh. 050-547 3352 email: terho.pursiainen<>punavuorenrauta.fi

2. KIRJURI
Pentti Auersalo, puh. 040 5457 408 email; pentti.auersalo<>gmail.com

LUKKARI
Rolf Söderlund, puh. 040-587 7959, email: soderlund.rolf<>gmail.com

2.LUKKARI
Olli Patosaari, puh. 0400 432 686, emai; olli.patosaari<>luukku.com

Konkarien tili n:o on Danske Bank FI74 8000 8710 1530 38